Osmaniye
DOLAR18.234
EURO18.187
ALTIN1007.6

Vali Yılmaz: "Sizler ne kadar iyi yetişirseniz geleceğimiz o kadar güvende olur"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Yılmaz: "Sizler ne kadar iyi yetişirseniz geleceğimiz o kadar güvende olur"
Abone ol
Vali Dr. Erdinç Yılmaz beraberinde Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır ile birlikte Kadirli Ahmet Topaloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz beraberinde Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır ile birlikte Kadirli Ahmet Topaloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.  İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, Okul Müdürü Serdar Sevmez ve Okulun öğretmenleri tarafından karşılanan Vali Yılmaz, daha sonra öğrencileri sınıflarında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır, Kadirli Kaymakamlığı ve Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Kadirli Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan ve İlçe genelinde yürütülmekte olan "El Ele Birlikte Başarılı Geleceğe" projesi hakkında Vali Dr. Erdinç Yılmaz'a bilgi verdi. Proje ile Kadirli ilçesindeki öğrencilerin LGS’ye hazırlık sürecinde desteklenmesi ve başarılarının artırılmasının amaçlandığını ifade eden Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır, Proje kapsamında LGS sınavları öncesinde kamp uygulaması yaparak, özellikle köylerde eğitim imkanları kısıtlı olan ve şehir merkezinde depremden dolayı öğrenme kayıpları olduğunu düşünen, etüt çalışmalarına ihtiyaç duyan öğrencilere yönelik eksiklikleri giderici etüt çalışmaları, denemeler, farklı soru çözümleri ile  ücretsiz destek programları sunulduğunu söyledi. LGS kampında öğrencilere yoğun bir şekilde ders çalışma imkanı sağladığını ve sınav stratejileri konusunda rehberlik hizmetleri sunulduğunu da belirten Kaymakam Bakır, kamp uygulaması ile öğrencilerin sınav motivasyonlarının artırılarak, yapılan deneme sınavları ve soru çözümleri ile öğrenci başarılarına katkıda bulunulduğunu söyledi.

"Çok çalışın hedeflerinize ulaşın inşallah."

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, "Yaşadığımız deprem sürecinde sizler için sınavlara hazırlanma anlamında o dönem biraz sıkıntılı oldu. Bu proje eksikliğinizi mümkün olduğunca giderme anlamında çok faydalı oldu. Çok çalışın, hedeflerinize ulaşın inşallah. Eğer disiplinli düzenli çalışırsak istediğimize ulaşırız. Bu dönem sizlerin geleceğinizi güvenceye alacağınız en önemli dönem. Lise sınavı sonra üniversite sınavı hayatınızda en belirleyici sınavlar olacak.  Hayallerinizin gerçek olmasını diliyorum."dedi.

"Başarının yolu disiplinli çalışmaktır."

Gençlerin geleceğimiz olduğunu da belirten Vali Yılmaz, "Sizler ne kadar iyi yetişirseniz geleceğimiz o kadar güvende olur, toplum huzurlu olur. Sayın Kaymakamımıza, Okul Müdürümüze, öğretmenlerimize ve bu ortamı sizlere sağlayan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum."dedi. Tüm öğrencilere girecekleri sınavlarda başarılar dileyen Vali Yılmaz, "Başarılar diliyorum, Allah yolunuzu açık etsin. Başarının anahtarı disiplinli çalışmaktır. Bunu yaparsanız hayatta hep başarılı olursunuz. Bütün hayallerinizin, ideallerinizin gerçek olacağı bir eğitim öğretim hayatı diliyorum." dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz Kadirli Ahmet Topaloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni Ziyaret Etti

Vali Dr. Erdinç Yılmaz Kadirli Ahmet Topaloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni Ziyaret Etti

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Genç İş Adamı Kürşat Kök’ün oğlu sünnet olduÖnceki Haber

Genç İş Adamı Kürşat Kök’ün oğlu sünnet...

Vali Yılmaz, şehit ailesini ziyaret ettiSonraki Haber

Vali Yılmaz, şehit ailesini ziyaret etti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar