Osmaniye
DOLAR18.234
EURO18.187
ALTIN1007.6

Vali Erdinç Yılmaz'ın hayat hikayesini anlatan 'O şimdi Vali' ismli kitabın tanıtımı Kadirli'de yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Erdinç Yılmaz'ın hayat hikayesini anlatan 'O şimdi Vali' ismli kitabın tanıtımı Kadirli'de yapıldı
Abone ol
Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Eğitimci-Yazar Mansur Işıkbol tarafından yazılan ve Valimizin hayat hikâyesini anlatan "O Şimdi Vali" isimli kitabın, Kadirli Öğretmenevi'nde yapılan tanıtımına katıldı.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Eğitimci-Yazar Mansur Işıkbol tarafından yazılan ve Valimizin hayat hikâyesini anlatan "O Şimdi Vali" isimli kitabın, Kadirli Öğretmenevi'nde yapılan tanıtımına katıldı. Programa Vali Yılmaz'ın yanı sıra Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır, Kadirli Belediye Başkan Vekili Engin Karabulut, Kitabın Yazarı Mansur Işıkbol, Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KAVAK) Başkanı Duran İsaoğlu , Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın İlkokul öğretmeni Zühal Ünüvar, Ünlü Halk Ozanımız Aşık Feymani ve eşi Fatma Taşkaya, Şair Ali Akharman, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan "O Şimdi Vali" isimli kitabın yazarı Eğitimci-Yazar Mansur Işıkbol, kitabın bizzat yaşayarak yazdığı en güzel eserlerinden biri olduğunu ve okuyucuların zevkle okuyacağını ifade ederek, programa katılan tüm konuklara teşekkür etti.

Daha sonra konuşan Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KAVAK) Başkanı Duran İsaoğlu ise kitabın yazarı Eğitimci-Yazar Mansur Işıkbol'u kutlayarak, "Yazarımızın öğretmenlere, eğitimcilere rol model olacağını düşünüyorum. "O Şimdi Vali" eserinin de gençlerimize, Valimiz aracılığıyla rol model olacağını düşünüyorum."dedi.

Ünlü Halk Ozanımız Aşık Feymani ve Şair Ali Akharman'ın okuduğu şiirler ile devam eden programda konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın İlkokul öğretmeni Zühal Ünüvar ise kitabın yazılmasında yardımı olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, "O Şimdi Vali kitabının yazılmasında, şimdiki ve gelecek nesillere aktarılmasında, evrenselleştirilmesinde katkıda bulunan Sayın Mansur Işıkbol öğretmenimize de ayrıca çok teşekkür ediyorum."dedi.

Programda konuşan Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ise "Çok sevdiğimiz, saydığımız, hayatı mücadele ile geçmiş ama mücadelesinden hiç yılmamış, kendine hedef koymuş, Devletin çeşitli kademelerinde yer almış ama o koymuş olduğu hedeften hiç sapmamış, bizim gibi Anadolu'nun bir köyünden çıkmış çok değerli Valimizle ilgili olarak, Eğitim-Yazar Mansur Işıkbol Beyefendinin yazmış olduğu kitabın tanıtımı için bir araya geldik. Ben Mansur Ağabeye teşekkür ediyor, böyle bir kahraman bulduğu için kutluyorum. Başarıyı yakalamak kolay değil. Azim, kararlılık, hedef bunların hepsi bir araya gelince, eğer siz hakikaten bu Ülke için, bu Millet için, bu Devlet için, bu Bayrak için kendinize bir yol bir harita belirlemişseniz bu yoldan sizi hiç kimse alıkoyamaz."diye konuştu.

Program konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, beş buçuk yaşında okula başladığını ifade ederek ilkokul, ortaokul ve lise yıllarını anlattı. Öğretmenlerini çok sevdiğini ifade eden Vali Yılmaz sözlerinin devamında, öğrencinin başarısında öğretmenin dokunuşunun çok önemli olduğunu söyledi. Kitabın yazarı Eğitimci-Yazar Mansur Işıkbol'a teşekkür eden Vali Yılmaz, "Ben böyle bir eserin özellikle ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan çocuklarımıza ilham olacağını düşünüyorum."diye konuştu.

Kararlı ve inanarak çalışmanın başarıdaki rolüne dikkat çeken Vali Dr. Erdinç Yılmaz, "Hayat gerçekten mücadele. Biz mücadele ettik, bu makam nasip oldu. Bunu Devletimizin Anadolu çocuklarına verdiği önemi göstermesi açısından çok değerli buluyorum. Allah bize bu makamı nasip etti, biz buraya layık olmalıyız. Ben sizin hemşehriniz, kardeşinizim, bu toprakların çocuğuyum. Ne mutlu ki Allah oralardan bize bu noktalara gelmeyi nasip etti. Hayallerimizi hep yüksek tutalım."dedi. Çocuklarımızın bu kitabı okumasını arzu ettiğini belirten Vali Dr. Erdinç Yılmaz, programa katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

Program sonunda "O Şimdi Vali" kitabı dağıtıldı.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Osmaniye Diyanet-Sen'den Sedat Acar'a taziye ziyaretiÖnceki Haber

Osmaniye Diyanet-Sen'den Sedat Acar'a ta...

Osmaniye Valisi Yılmaz, Ünlü Halk Ozanımız Aşık Feymani'yi evinde ziyaret ettiSonraki Haber

Osmaniye Valisi Yılmaz, Ünlü Halk Ozanım...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar